Premios obtidos polo alumnado do IES de Teis de Vigo

1998-1999  1999-2000  2000-2001  2001-2002  2002-2003  2003-2004  2004-2005  2005-2006  2006-2007  2007-2008 2008-2009  2009-2010 2010-2011

 

 

1998-1999

 
  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo

Javier Pérez Lozano

Noelia Davila Fernández

I Premio Luís Freire de Investigación Científica para Escolares Casa de las Ciencias de A Coruña 3º Premio ¿Cal é o efecto do vento sobre corpos en movemento?

 

1999-2000

 
  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Casa de las Ciencias

Carlos Freire Cabaleiro

Diego Iglesias Lago

Paula Muiños Vidal

Alberto Novoa Martínez

Eva Rivadabia Fernández

II Premio Luís Freire de Investigación Científica para Escolares Casa de las Ciencias de A Coruña Accésit ¿Como afecta o medio a caída dos corpos?

 

2000-2001

 
  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Equipo cadete masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  

 

2001-2002

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Grupo de Teatro XIII Certame galego de teatro "Xuventude-2002"

Delegación Provincial de Lugo da Consellería de Familia e Promoción do Emprego, Muller e Xuventude.

Delegación Provincial de Lugo da Consellería de Cultura, Comunicación Social e Turismo

2º Premio absoluto e Premio especial á mellor representación feita en galego Pic-nic(Fernando Arrabal)
Equipo xuvenil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  

 

2002-2003

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Elena Prego Bustabad Concurso de Cartel e Lema Dirección Xeral de Política Lingüística 2ª Premio Provincial para alumnado de Educación Secundaria postobrigatoria Non deixes que só os demais gocen, usa a tua propia língua

Rocio Alonso Cañadas Concurso de relatos cortos Repsol YPF 1º Premio en língua galega Carta a un morto

Rocio Alonso Cañadas Concurso de Poesía Dirección Xeral de Política Lingüística 1ª Premio de âmbito autonómico para alumnado de Educación Secundaria postobrigatoria O Serán

Grupo de Teatro Certame de Teatro Escolar Galego Dirección Xeral de Política Lingüística Accésit provincial Casting

Carlos Pérez Arranz

Yago Rodríguez Lago

Jesús Sánchez Varela

V Premio Luís Freire de Investigación Científica para Escolares Casa de las Ciencias de A Coruña 2º Premio ¿Cuánto peso soporta un cabello?

Equipo xuvenil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  

 

2003-2004

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo

Fernando Mercé Castro

Jessica Firmés Areal

Begoña Ropero Vilas

Certame de recitado de poemas Dirección Xeral de Política Lingüística 2º Premio provincial Negra sombra

Noelia Cabaleiro Raña

Mª Isabel Fernández Aldariz

Marta Fernández Prelch

Certame de contacontos Dirección Xeral de Política Lingüística 2º Premio provincial O Caldo de pedriñas

Grupo de Teatro Certame de Teatro Escolar Galego Dirección Xeral de Política Lingüística Accésit provincial A hora da comedia
Equipo xuvenil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  
Equipo cadete masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  
Equipo infantil masculino de voleibol Campeonato provincial e campeonato galego Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º (Campeonato provincial)

3º (Campeonato galego)

 

 

2004-2005

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Carlos Pérez Arranz Concurso de poesía para alumnos de educación secundaria postobrigatoria Dirección Xeral de Política Lingüística 2º Premio provincial O bus

Paula Granada Rodríguez

Olalla López Vázquez

Certame de recitado de poemas Dirección Xeral de Política Lingüística 3º Premio provincial "A lúa" de Luís Amado Carballo
Grupo de Teatro Certame de Teatro Escolar Galego Dirección Xeral de Política Lingüística Accésit provincial Os vellos non deben de namorarse (Castelao, versión)
Equipo xuvenil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  
Equipo cadete masculino de voleibol Campeonato provincial e campeonato galego Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º (Campeonato provincial)

2º (Campeonato galego)

 
Equipo infantil masculino de voleibol Campeonato provincial e campeonato galego Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º (Campeonato provincial)

3º (Campeonato galego)

 

 

2005-2006

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Equipo xuvenil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º na fase de ascenso á liga galega

 
Equipo cadete masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  
Equipo infantil masculino de voleibol Campeonato provincial e campeonato galego Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º (Campeonato provincial)

3º (Campeonato galego)

 

 

2006-2007

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo

Carla Guisande Alonso

Eva Alonso Mur

Trofeo COLORART Consellería de Educación e L’Oreal 1º Premio

Traballo de corte e cor.

Traballo artístico

Eva Alonso Mur Concurso de Maquillaxe corporal I Salón Internacional de Belleza y Salud del Alántico (BESA) 2006 2º Premio

Maquillaxe “Pavo Real”

Alumnado de 4º de diversificación Concurso de textos Servizo de Normalización Lingüística e Museo Verbum de Vigo 1º Premio As vacas tolas
Equipo xuvenil masculino de voleibol Liga galega Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  
Equipo cadete masculino de voleibol Campeonato provincial e campeonato galego Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte

1º (Campeonato provincial)

2º (Campeonato galego)

Clasificado para o campeonato de España

 
Equipo infantil masculino de voleibol Campeonato provincial Federación Galega de Voleibol e Secretaría Xeral para o Deporte  

 

2007-2008

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo

Luzmila Rajoy Liga escolar de bádminton da zona de Vigo Consellería de Cultura e deportes, Club Bádminton Rachaplumas e IMD de Vigo Medalla de bronce infantil femenina Medallistas

Lucía Díaz Liga escolar de bádminton da zona de Vigo Consellería de Cultura e deportes, Club Bádminton Rachaplumas e IMD de Vigo Medalla de ouro cadete femenina Medallistas

Rubén Piñeiro Liga escolar de bádminton da zona de Vigo Consellería de Cultura e deportes, Club Bádminton Rachaplumas e IMD de Vigo Medalla de bronce cadete masculino Medallistas

Melisa Simoes Lomba

Bibiana Pereiro Míguez

Trofeo COLORART Consellería de Educación e L’Oreal 1º Premio

Traballo de corte e cor.

Traballo artístico

Luís Expósito García Premio de relatos curtos e contos "Daniel Hortas" 08 Fundación Amigos de Galicia e Concello de Vilagarcía de Arousa 2º Premio Categoría A O Amor imposible

Consorcio audiovisual de Galicia 1º Bacharelato de Ciencias e Tecnolóxico Concurso "O noso concello" Secretaría Xeral de Comunicación, Consellería de Educación e Ordenación Universitaria e Consorcio Adudiovisual de Galicia 3º Premio Creación dun blog do concello

 

2008-2009

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Cartel Natalia Rey Giménez Concurso de carteis para as X Xornadas de Orientación. I.E.S. de Teis 1º Premio Cartel

ver o cartel

spainskills 09 Sabela Garrido Comesaña Spainskills: fase nacional da olimpiada mundial de FP (Worldskills) Ministerio de Educación en colaboración coas Consellerías de Educación das CCAA Medalla de ouro na especialidade de Perrucaría

Información

máis información

loreal

Mª Vanesa Lago Andrés

Sabela Garrido Comesaña

Trofeo COLORART Consellería de Educación e L’Oreal 2º Premio Información

máis

bádminton

Lucía Díaz Prieto (1º de Bach.)

Sheila Tombo Pereira (2º de ESO)

Lara Solla Lago, (3º de ESO)

Liga escolar de Bádminton Servicio Provincial de Deportes de Pontevedra, Federación Galega de Bádminton, Club Bádminton Rachaplumas, Instituto Municipal dos Deportes de Vigo coa colaboración da Concellalía de Deportes do Concello de Vigo. Campiona cadete

Subcampiona infantil

Convocada para a selección de Vigo

Información

máis

1º Premio: Nicolás Álvarez Costa (1º ESO A)

2º Premio: Iago Dacruz Pérez (2º ESO A)

1º Premio: Nerea González Moreno (3º ESO B)

2º Premio: María Luisa Álvarez González (3º ESO Diversificación)

II Concurso de xogos de lecturas Proxecto dinamización da biblioteca do I.E.S. de Teis Primeiros e segundos premios da ESO Información

máis

Hector López Sanromán (2º Bacharelato -Diurno-)

Paola Jimena Parodi Miniño (2º DAI (LOE) grupo A -Nocturno-)

Premios aos lectores máis asiduos da biblioteca Proxecto dinamización da biblioteca do I.E.S. de Teis Primeiros e segundos premios Bacharelato e Ciclos de FP Información

máis

 

2009-2010

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
Natalia Rey Giménez Concurso de carteis para as XI Xornadas de Orientación. I.E.S. de Teis 1º Premio

Cartel e autora

Carteis presentados          ver o cartel

 

2010-2011

 

arriba

  Alumno/a Convocatoria Organismo convocante Premio obtido Traballo
galiciiaskills Andrea Rial Otero Galiciaskills 2010: I Campeonato Galego de Formación Profesional Consellería de Educación e Ordenación Universitaria Medalla de ouro na especialidade de Coidados de Beleza

Información

máis información

galiciiaskills Miguel Silva Caamaño Galiciaskills 2010: I Campeonato Galego de Formación Profesional Consellería de Educación e Ordenación Universitaria Medalla de prata na especialidade de Peiteado

Información

máis información

Cartel Marcos Oliva Morales Concurso de carteis para as XII Xornadas de Orientación. I.E.S. de Teis 1º Premio Cartel

ver o cartel

bádminton Varios Competiciones deportivas Varios Medallas

Información

máis información

Amfiv

Javier González Ricarte

Christian Ángel Fernández

Adrián Gil Sierra

Concurso AMFIV "Deseña a túa mascota"

AMFIV

IES TEIS

1º PREMIO

2º PREMIO

3º PREMIO

Imaxes

máis información

 

 

                                                                                                                                                                                          Páxina principal do IES de Teis