CURSO 1990 – 1991

O CENTRO

INSTITUTO DE BACHARELATO “Manuel GARCÍA BARROS” de A ESTRADA

ÓRGANOS DE GOBERNO

  • Directora: Maïssa Rodrigo, Gisèle
  • Vicedirector: Loureiro Rodríguez, Carlos
  • Secretario: Ledesma Muñoz-Redondo, Xosé
  • Vicesecretaria: Sanmartín Brey, Mª de la Concepción
  • Xefe de Estudios: López García, David

CONSELLO ESCOLAR

Presidenta: Maïssa Rodrigo, Gisèle

Secretario: Ledesma Muñoz-Redondo, Xosé

Xefe de Estudios: López García, David

Profesores:

  • Bellot Rosado, Rosario
  • Bugallo Sánchez, Miguel
  • Díaz Ferreiro, Pilar
  • Labraña Roselló, Delia
  • Loureiro Rodríguez, Carlos
  • Oreiro Pensado, Xesús
  • Peña Rey, Celia
  • Otero Alonso, Xesús
  • Ramos Lista, Fernando
  • Sande Meijide, Concepción
  • Torres Rodríguez, Pura
  • Villar Durán, Mª Concepción

Alumnos:

  • Carbón Puente, Inmaculada
  • Castro Puente, Silvia de
  • Cusidó Rodríguez, Alejandro
  • Fuentes Viaño, Mª Xosé
  • García Vázquez, Manuela
  • Gómez Rodríguez, Manuel
  • Otero Rodríguez, David Senén
  • Vidal García, Miguel

Pais:

  • Durán Saborido, Antonio
  • Sanmartín Obelleiro, Manuel
  • González Villar, Manuel Ángel
  • García García, Xosé Manuel

Persoal de Administración e Servizos:

  • Pérez Rey, Xosé Manuel

Concello:

  • Fernández, Elvira (Excma. Sra. Alcaldesa)

Actividades programadas:

  • Cursiño fotografía
  • Intercambio con Francia
  • Revista escolar
  • Viaxe cultural Arte - Deseño Italia
  • Viaxe cultural Arte – Deseño Madrid
  • Excursión 3º BUP

Exencións Educación Física: Os alumnos do curso 1º D resultaron EXENTOS en Educación Física, en aplicación da Orde do 28 de Xullo de 1979 (BOE 02-08-1979, punto 7, apartado 3).

PERSOAL DE ADMINISTRACIÓN E SERVICIOS:

Administrativos:

  • Remedios Ferreiro Puente
  • Mª Soledad Potel Calvo

Subalternos:

  • Xosé Manuel Pérez Rey
  • Antonio Trillo Fidalgo

Limpeza:

  • Mercedes Durán Sueiro (Xubílase neste curso académico)
  • Isabel Durán Sueiro
  • Mercedes Otero Espiño
  • Xoán A. Rodríguez Carmuerga

PROFESORADO:

Seminario de Ciencias Naturais:

  • Martínez Fernández, Mercedes
  • Acuña Castroviejo, Rosina
  • García Romalde, Dolores
  • Mosquera Quinteiro, Carmen

Seminario de Debuxo:

  • Chao Moares, Mª Carmen
  • García García, Purificación

Seminario de Educación Física:

  • Fráiz Vázquez, Rosa
  • Villar Durán, Mª Concepción

Seminario de Filosofía:

  • Sanmartín Brey, Mª Concepción
  • Nieto García, Antón
  • Martínez San Luis, Xesús A

Seminario de Física e Química:

  • Sánchez Zas, Xosé Lois
  • Otero Alonso, Xesús
  • Gómez Segade, Francisco
  • Vázquez Peña, Rafael

Seminario de Fogar:

  • Torres Rodríguez, Pura

Seminario de Francés:

  • Maïssa Rodrigo, Gisèle
  • Díaz Ferreiro, Pilar
  • Otero Blanco, Carmen

Seminario de Inglés:

  • Cuervo Resumil, Xosé Manuel
  • Lema Bouzas, Isabel
  • Lorenzo Martínez, María
  • Alonso Giráldez, Xosé Miguel
  • López Rodríguez, Ana Isabel
  • Escudero Pérez, Marta

Seminario de Latín:

  • Sande Meijide, Concepción
  • Porto Reimóndez, Martín
  • Riveiro Arjones, Benigno E.

Seminario de Lingua e Literatura Española:

  • Ríos Creo, Mª Xesús
  • Méndez Búa, Xosé Lois
  • Santos García, Carmen
  • Sande Fernández, Mercedes
  • Estévez Vázquez, Mª Teresa
  • Vázquez Rozas, Consuelo

Seminario de Lingua e Literatura Galega:

  • Loureiro Rodríguez, Carlos
  • Oreiro Pensado, Xesús
  • Álvarez Ruíz, Lorenzo
  • Bugallo Sánchez, L. Miguel
  • Prada Bustillo, Mª Isabel

Seminario de Matemáticas:

  • Labraña Roselló, Delia
  • Ledesma Muñoz-Redondo, Xosé
  • López García, David
  • Ramos Lista, Fernando
  • Peña Rey, Celia
  • Coiradas Toba, Ana Mª
  • Hidalgo Cortijo, Raúl

Seminario de Relixión:

  • Campos Suárez, Ramón
  • Romero Molina, Emiliano
  • Touceda Riveira, Manuel

Seminario de Xeografía e Historia:

  • Bellot Rosado, Rosario
  • López Silva, Xosé
  • Rodríguez Caamaño, Mª Teresa
  • Mera Pérez, María
  • Lozano Arce, Xurxo
  • Martínez Crespo, Xosé

Profesorado do Centro en Comisión de Servizo:

  • - Marta Álvarez Montes (Xeografía e Historia), na Xunta de Galicia.
  • - Miguel Ares Diñeiro (Matemáticas), na Universidade de Santiago.
  • - Carmen Sendín Olivo (Inglés), no INGABAD de Lugo
  • - Ramón Varela Díaz (Ciencias Naturais), Licenza por estudios.